Witteberg

Hoërskool / High School

 

          

 

Die atlete van behaal 46 eerste plekke, 35 tweede plekke en 33 derde plekke. Hulle verbeter 5 rekords en wen 6 van die 10 aflosse wat gehardloop is. Die atlete wat rekords tydens die byeenkoms verbeter het, was: Kara-Lee van der Watt in die 2000m hindernis dogters o/16 8:43.81 ; Chanelle Greyling in Hammergooi dogters o/16 29:23 meter ; Mariska Stander in die 5000m stap dogters o/17 26:35:35 ; Mpho Ntsutle in driesprong seuns o/17 13.49 meter ; Witteberg se seuns o/17 4x100m aflosspan 43.48 sekondes.

Wat die aflosse betref, wen Witteberg die dogters o/15 aflos in ‘n tyd van 53.31 sekondes (Sue-Mari Claasen, Chandré Miles, Christel Kotzé, Jane Nel), seuns o/14 aflos in tyd van 48.70 sekondes (Roelof Stander, CF Barnard, Nhlanhla Tsabalala, Wayne Matthysen), die seuns o/15 aflos in 46.80 (Valiant Mofokeng, Enrico Jansen, Henco Coetzee, Bradley Jacobs), sekondes, die seuns o/16 aflos in 45.10 sekondes (Paschal Ekeji, Tshepiso Mzizi, Erik van Aswegen, Valiant Mofokeng) , die seuns o/17 aflos in 43.48 sekondes (Mpho Ntsutle, Fernando Galantd, Juan-Rosco Ruiters, Marinus Minnaar) en die seuns o/19 aflos in 43.23 sekondes (Motseki Mosikidi, Fernando Galantd, Mpho Ntsutle, Vuyani Jacobs). Baie geluk aan al hierdie atlete.

 

 

Tydens die jaarlikse Graanveld Atletiekbyeenkoms wat op Donderdag 8 Februarie plaasgevind het, het Hoërskool Witteberg se atlete weereens uitstekend presteer.  Die atlete van Witteberg behaal 60 eerste plekke, 53 tweede plekke, 43 derde plekke en verbeter al te saam 10 rekords.  Die atlete wat rekords verbeter het tydens die byeenkoms was:  Zelmi Stemmitt in die 3000m dogters o/15 12:58.81; Sue-Marie Claasen in die 300m hekkies dogters o/15 47.03 sekondes; Kara-Lee van der Watt in die 2000m hindernis dogters o/16 9:05.72; Nica Pretorius in die 3000m hindernis dogters o/19 14:20.81; Jaydin Nel in die 3000m seuns o/14 10:34.61; Christo Schoeman 1500m hindernnis seuns o /14 6:35.87; Valiant Mofokeng in die 100m seuns o/15 11.20 sekondes; Rayn Clack in driesprong seuns o/15 12.61 meter; Mpho Ntsutle in driesprong  seuns o/17 13.51 meter; Motseki Mosikidi in die 400m hekkies seuns o/19 56.44 sekondes. 

Witteberg se atlete neem ook die volgende posisies in onder die top 50 beste prestasies van die byeenkoms: 6de plek Elzerie Botes in gewigstoot dogters o/16 11.50 meter; 8ste plek Alicia Clack in gewigstoot dogters o/19 10.75 meter; 12de plek Sue-Marie Claasen in die 300m hekkies dogters o/15 47.03 sekondes; 18de plek Motseki Mosikidi in die 400m hekkies seuns o/19 56.44 sekondes; 20ste plek Alexis Jonker in gewigstoot dogters o/14 9.80 meter; 21 ste plek Alicia Clack in diskusgooi dogters o/19 34.75 meter; 26ste plek  Wtteberg se o/17 seuns aflosspan 44.12 sekondes; 29ste plek Witteberg se o/19 seuns aflosspan 43.69 sekondes; 30ste plek Henco Coetzee in gewigstoot seun o/15 15.14 meter; 47ste plek Valiant Mofokeng in die 100m seuns o/15 11.20 sekondes; 49ste plek Christel Kotze in die 90m hekkies dogters o/15 15.05 sekondes en in die 50ste plek Erica Bibbey in die 90m hekkies dogters o/15 15.06 sekondes.

Wat die aflosse betref, wen Witteberg die seuns o/14 aflos in tyd van 50.87 sekondes (Roelof Stander, CF Barnard, Nhlanhla Tsabalala, Christiaan Schoonraad), die seuns o/16 aflos in 45.19 sekondes (Paschal Ekeji, Tshepiso Mzizi, Erik van Aswegen, Valiant Mofokeng) , die seuns o/17 aflos in 44.12 sekondes (Mpho Ntsutle, Fernando Galantd, Juan-Rosco Ruiters, Paschal Ekeji) en die seuns o/19 aflos in 43.69 sekondes (Motseki Mosikidi, Fernando Galant, Mpho Ntsutle, Vuyani Jacobs).

 

20180208 070008IMG 20180215 WA0050

 

 

Nadja het op 21 April aan die Senior Suid-Afrikaanse Atletiek Kampioenskappe in Potchefstroom deelgeneem.  Tydens die kampioenskappe behaal sy ‘n eerste plek in die paalspring vir vroue en verbeter sy haar persoonlike beste hoogte na 3.70m.  Baie geluk Nadja!

Read more ...

Hoërskool Witteberg se atlete het puik presteer tydens die Oos-Vrystaat Hoërskole Atletiekbyeenkoms wat op Saterdag 18 Februariete Bethlehem plaasgevind het.  Die atlete van Witteberg behaal 34 eerste plekke, 38 tweede plekke, 20 derde plekke en verbeter al te saam 6 rekords.  Die atlete wat rekords verbeter het tydens die byeenkoms was: 

Van voor links;   Alicia Clack – Gewigstoot dogters o/17 – 12.39m ; Kara-Lee van der Watt – 1500m hindernis  - 7:29.06s.  ; Nadja Fourie – Paalspring dogters o/19 – 3.40m;; Saroné Grobler – Driesprong dogters o/16 – 10.65m en  Marisca Stander – 5000m stap dogters o/16 – 28:46.58s, Mpho Ntsutle – Driesprong seuns o/16 – 13.54m (afwesig)

Hoërskool Witteberg se atlete het op Maandag 27 Februarie op Goble Park aan die Clover Atletiekbyeenkoms deelgeneem en altesaam 12 medaljes gewen.  Die dogterspan van Witteberg eindig in die 5de plek  uit ‘n aantal van 10 dogterspanne wat aan die byeenkoms deelgeneem het, terwyl die seunspan in die 8de plek eindig uit ‘n aantal van 12 seunspanne wat ingeskryf het vir die byeenkoms. 

Uit die 20 spanne wat aan die byeenkoms deelgeneem het, eindig Hoërskool Witteberg in die algehele 8ste plek. 

Die volgende atlete eindig onder die eerste ses in hulle onderskeie items:

Elzarie Botes dogters 15: 4de in gewigstoot & 4de in spiesgooi

Christel Kotze dogters 15: 4de in die 90 m Hekkies

Sue-Marie Claasen dogters 15: 4de in die 300 m Hekkies & 1ste in die 200m

Alicia Clack dogters 17: 3de in diskusgooi & 5de in gewigstoot

Yvelle Swart dogters 17: 6de in diskusgooi

Jakkie Cilliers dogters 17: 1ste in die 400 m Hekkies & 2de in die 100 m Hekkies

Verney Eyberg dogters 19: 6de in diskusgooi

Nadja Fourie dogters 19: 2de in die 100 m & 3de in die 200m

Pascal Ekeji seuns 15: 4de in die 200 m & 3de in die 100 m Hekkies

Phileo Lodewyk seuns 15: 6de in gewigstoot & 6de in diskusgooi

Craven Van Der Nest seuns 17: 6de in gewigstoot

Marinus Minnaar seuns 17: 6de in die 200 m

Vuyani Jacobs seuns 17: 1ste in die 400 m Hekkies & 5de in die 400m

Muller Kotze seuns 17: 3de in gewigstoot

Mpho Ntsutle seuns 17: 1ste in driesprong

Motseki Mosikidi seuns 19: 1ste in die 400 m Hekkies en 2de in die 110 m Hekkies

Foto van links voor; Verney Eyberg, Nadja Fourie, Christel Kotzé, Alicia Clack, Marinus Minnaar

2de ry; Sue-marie Claasen, Elzarie Botes, Jakkie Cilliers, Yvelle Swart, Vuyani Jacobs

3de ry; Muller Kotzé, Phileo Lodewyk, Mpho Ntsutle, Pascal Ekeji

4de ry; Motseki Mosikidi, Craven van der Nest

NUUS

PROSPEKTUS 2018

Kliek hier 

KWEEKSKOOL VIR REDENAARS & DEBAT

Dié Hoërskool Witteberg in Bethlehem staan in 2018 weereens bekend as die kweekskool van redenaars & debat.

Witteberg het reeds amok gemaak om 23 leerders op te lewer in die Vrystaat/Noord-Kaap ronde, na afloop van hierdie rondte skop Witteberg verder stof in sy opposisie se oë!

By die debat het vier junior en drie senior debatspanne onder die top 8 geëindig. Witteberg se junior en senior debat span was die wenners van die Vrystaat/Noord-Kaap rondte. Uit die vier debatspanne wat deurdring na die ATKV landsfinaal sal twee spanne van Witteberg af wees.

Op redenaarsgebied kan niemand vir Witteberg klop nie.

23 leerders dring deur na die Vrystaat/Noord-Kaap ronde verlede naweek in Kroonstad. 20 leerders behaal plekke onder die top 10 in onderskeie afdelings.

Sewe leerders van Witteberg dring deur na die ATKV-landsfinaal.

Witteberg is voorwaar trots op hierdie prestasie! Weereens `n bewys daar  is #net1skool!

HOËRSKOOL WITTEBERG WORD VEREER IN SY DISTRIK!

 

Dié Hoërskool Witteberg in Bethlehem het Vrydag 16 Maart 2 na afloop van die “Well Done” funksie wat aangebied is deur die Thabo Mofutsanyana Onderwysdepartement weereens weggestap met die beste van die beste titel.

Die skool en sy onderwysers is vereer vir hulle topprestasies in die 2017 Nasionale Matriekeksamen in die Thabo Mofutsanyana distrik.

Witteberg stap met die volgende titels weg:

  • Beste Stedelike skool.
  • Beste presterende skool. Hiervoor ontvang die skool `n platinum toekenning.
  • Ontvang toekenning vir die handhawing van die 100% slaagsyfer vir die soveelste agtereenvolgende jaar.

 

NUUTSTE NUUS

 

Hoërskool Witteberg se atlete presteer puik tydens die Oos-Vrystaat Hoërskole Atletiek Kampioenskappe. 

Die atlete van behaal 46 eerste plekke, 35 tweede plekke en 33 derde plekke.  Hulle verbeter 5 rekords en wen 6 van die 10 aflosse wat gehardloop is.  

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!