Witteberg

Hoërskool / High School

 

          

 

Die atlete van behaal 46 eerste plekke, 35 tweede plekke en 33 derde plekke. Hulle verbeter 5 rekords en wen 6 van die 10 aflosse wat gehardloop is. Die atlete wat rekords tydens die byeenkoms verbeter het, was: Kara-Lee van der Watt in die 2000m hindernis dogters o/16 8:43.81 ; Chanelle Greyling in Hammergooi dogters o/16 29:23 meter ; Mariska Stander in die 5000m stap dogters o/17 26:35:35 ; Mpho Ntsutle in driesprong seuns o/17 13.49 meter ; Witteberg se seuns o/17 4x100m aflosspan 43.48 sekondes.

Wat die aflosse betref, wen Witteberg die dogters o/15 aflos in ‘n tyd van 53.31 sekondes (Sue-Mari Claasen, Chandré Miles, Christel Kotzé, Jane Nel), seuns o/14 aflos in tyd van 48.70 sekondes (Roelof Stander, CF Barnard, Nhlanhla Tsabalala, Wayne Matthysen), die seuns o/15 aflos in 46.80 (Valiant Mofokeng, Enrico Jansen, Henco Coetzee, Bradley Jacobs), sekondes, die seuns o/16 aflos in 45.10 sekondes (Paschal Ekeji, Tshepiso Mzizi, Erik van Aswegen, Valiant Mofokeng) , die seuns o/17 aflos in 43.48 sekondes (Mpho Ntsutle, Fernando Galantd, Juan-Rosco Ruiters, Marinus Minnaar) en die seuns o/19 aflos in 43.23 sekondes (Motseki Mosikidi, Fernando Galantd, Mpho Ntsutle, Vuyani Jacobs). Baie geluk aan al hierdie atlete.

 

 

Tydens die jaarlikse Graanveld Atletiekbyeenkoms wat op Donderdag 8 Februarie plaasgevind het, het Hoërskool Witteberg se atlete weereens uitstekend presteer.  Die atlete van Witteberg behaal 60 eerste plekke, 53 tweede plekke, 43 derde plekke en verbeter al te saam 10 rekords.  Die atlete wat rekords verbeter het tydens die byeenkoms was:  Zelmi Stemmitt in die 3000m dogters o/15 12:58.81; Sue-Marie Claasen in die 300m hekkies dogters o/15 47.03 sekondes; Kara-Lee van der Watt in die 2000m hindernis dogters o/16 9:05.72; Nica Pretorius in die 3000m hindernis dogters o/19 14:20.81; Jaydin Nel in die 3000m seuns o/14 10:34.61; Christo Schoeman 1500m hindernnis seuns o /14 6:35.87; Valiant Mofokeng in die 100m seuns o/15 11.20 sekondes; Rayn Clack in driesprong seuns o/15 12.61 meter; Mpho Ntsutle in driesprong  seuns o/17 13.51 meter; Motseki Mosikidi in die 400m hekkies seuns o/19 56.44 sekondes. 

Witteberg se atlete neem ook die volgende posisies in onder die top 50 beste prestasies van die byeenkoms: 6de plek Elzerie Botes in gewigstoot dogters o/16 11.50 meter; 8ste plek Alicia Clack in gewigstoot dogters o/19 10.75 meter; 12de plek Sue-Marie Claasen in die 300m hekkies dogters o/15 47.03 sekondes; 18de plek Motseki Mosikidi in die 400m hekkies seuns o/19 56.44 sekondes; 20ste plek Alexis Jonker in gewigstoot dogters o/14 9.80 meter; 21 ste plek Alicia Clack in diskusgooi dogters o/19 34.75 meter; 26ste plek  Wtteberg se o/17 seuns aflosspan 44.12 sekondes; 29ste plek Witteberg se o/19 seuns aflosspan 43.69 sekondes; 30ste plek Henco Coetzee in gewigstoot seun o/15 15.14 meter; 47ste plek Valiant Mofokeng in die 100m seuns o/15 11.20 sekondes; 49ste plek Christel Kotze in die 90m hekkies dogters o/15 15.05 sekondes en in die 50ste plek Erica Bibbey in die 90m hekkies dogters o/15 15.06 sekondes.

Wat die aflosse betref, wen Witteberg die seuns o/14 aflos in tyd van 50.87 sekondes (Roelof Stander, CF Barnard, Nhlanhla Tsabalala, Christiaan Schoonraad), die seuns o/16 aflos in 45.19 sekondes (Paschal Ekeji, Tshepiso Mzizi, Erik van Aswegen, Valiant Mofokeng) , die seuns o/17 aflos in 44.12 sekondes (Mpho Ntsutle, Fernando Galantd, Juan-Rosco Ruiters, Paschal Ekeji) en die seuns o/19 aflos in 43.69 sekondes (Motseki Mosikidi, Fernando Galant, Mpho Ntsutle, Vuyani Jacobs).

 

20180208 070008IMG 20180215 WA0050

 

 

Nadja het op 21 April aan die Senior Suid-Afrikaanse Atletiek Kampioenskappe in Potchefstroom deelgeneem.  Tydens die kampioenskappe behaal sy ‘n eerste plek in die paalspring vir vroue en verbeter sy haar persoonlike beste hoogte na 3.70m.  Baie geluk Nadja!

Read more ...

Hoërskool Witteberg se atlete het puik presteer tydens die Oos-Vrystaat Hoërskole Atletiekbyeenkoms wat op Saterdag 18 Februariete Bethlehem plaasgevind het.  Die atlete van Witteberg behaal 34 eerste plekke, 38 tweede plekke, 20 derde plekke en verbeter al te saam 6 rekords.  Die atlete wat rekords verbeter het tydens die byeenkoms was: 

Van voor links;   Alicia Clack – Gewigstoot dogters o/17 – 12.39m ; Kara-Lee van der Watt – 1500m hindernis  - 7:29.06s.  ; Nadja Fourie – Paalspring dogters o/19 – 3.40m;; Saroné Grobler – Driesprong dogters o/16 – 10.65m en  Marisca Stander – 5000m stap dogters o/16 – 28:46.58s, Mpho Ntsutle – Driesprong seuns o/16 – 13.54m (afwesig)

Hoërskool Witteberg se atlete het op Maandag 27 Februarie op Goble Park aan die Clover Atletiekbyeenkoms deelgeneem en altesaam 12 medaljes gewen.  Die dogterspan van Witteberg eindig in die 5de plek  uit ‘n aantal van 10 dogterspanne wat aan die byeenkoms deelgeneem het, terwyl die seunspan in die 8de plek eindig uit ‘n aantal van 12 seunspanne wat ingeskryf het vir die byeenkoms. 

Uit die 20 spanne wat aan die byeenkoms deelgeneem het, eindig Hoërskool Witteberg in die algehele 8ste plek. 

Die volgende atlete eindig onder die eerste ses in hulle onderskeie items:

Elzarie Botes dogters 15: 4de in gewigstoot & 4de in spiesgooi

Christel Kotze dogters 15: 4de in die 90 m Hekkies

Sue-Marie Claasen dogters 15: 4de in die 300 m Hekkies & 1ste in die 200m

Alicia Clack dogters 17: 3de in diskusgooi & 5de in gewigstoot

Yvelle Swart dogters 17: 6de in diskusgooi

Jakkie Cilliers dogters 17: 1ste in die 400 m Hekkies & 2de in die 100 m Hekkies

Verney Eyberg dogters 19: 6de in diskusgooi

Nadja Fourie dogters 19: 2de in die 100 m & 3de in die 200m

Pascal Ekeji seuns 15: 4de in die 200 m & 3de in die 100 m Hekkies

Phileo Lodewyk seuns 15: 6de in gewigstoot & 6de in diskusgooi

Craven Van Der Nest seuns 17: 6de in gewigstoot

Marinus Minnaar seuns 17: 6de in die 200 m

Vuyani Jacobs seuns 17: 1ste in die 400 m Hekkies & 5de in die 400m

Muller Kotze seuns 17: 3de in gewigstoot

Mpho Ntsutle seuns 17: 1ste in driesprong

Motseki Mosikidi seuns 19: 1ste in die 400 m Hekkies en 2de in die 110 m Hekkies

Foto van links voor; Verney Eyberg, Nadja Fourie, Christel Kotzé, Alicia Clack, Marinus Minnaar

2de ry; Sue-marie Claasen, Elzarie Botes, Jakkie Cilliers, Yvelle Swart, Vuyani Jacobs

3de ry; Muller Kotzé, Phileo Lodewyk, Mpho Ntsutle, Pascal Ekeji

4de ry; Motseki Mosikidi, Craven van der Nest

NUUS

PROSPEKTUS 2018

Kliek hier 

NUUTSTE NUUS

Hoërskool Witteberg se Tienertoneel "Glimlag Doolhofkind" vaar goed by die ATKV Tienertoneel op die Potchefstroom Streeksfees.

Die geselskap ontvang silwer vir;

- Dekor en stelontwerp
- Spesiale effekte
- Algemene hantering van tegniese aspekte 
- Tooi Cilliers ontvang silwer as klankoperateur.

Verder ontvang die groep brons vir

- Beligtingsontwerp
- Die klankbaan, 
- Die produksie as geheel
- Shannon Freeman ontvang brons as verhoog bestuurder
- Dorijke du Toit, Hanru Barnard en Jhuan Bouwe vir spel
- Juffrou Aldiné van der Merwe vir regisseur
- Hanru ontvang ook brons vir eie musiek komposisies.

Hoërskool Witteberg se 1e span 7's eindig 2e na afloop van die Griffons Sewes dag wat aangebied is deur Witteberg op die 1e September 2018.

Finale Posisies:

1e Goudveld
2e Witteberg 
3e Hentie Cilliers
4e BVHS

Witteberg is trots op 3 van sy leerders wat onder die Top 4 eindig in die ATKV Redenaars Landsfinaal. 

Sewe Wittebergers het deurgedring na die finale rondte.

Verder het die juniordebatspan van die Hoërskool Witteberg is onder die top 5 in Suid-Afrika. Ella Steynberg, Roelof Stander en Ann-ne Venter. 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!